KONGRES NOWEJ PRAWICY

*** oddział w Jeleniej Górze ***


#1 2012-03-23 09:49:05

Marcinx_oki

Moderator

Zarejestrowany: 2012-03-23
Posty: 6
Punktów :   

Prywatyzacja mórz i oceanów

Brytyjski publicysta Adam Smith twierdzi że prywatyzacja mórz i oceanów ochroni zwierzęta w nim żyjące. Dobra naturalne takie jak Morza czy góry powinny należeć do Państwa czy pójść w ręce prywatne ?


http://korwin-mikke.pl/wazne/zobacz/spr … eany/55919

Offline

 

#2 2012-03-23 11:05:50

 Violetta445

Moderator

Zarejestrowany: 2012-03-18
Posty: 6
Punktów :   

Re: Prywatyzacja mórz i oceanów

moim zdaniem nie można prywatyzować czegoś co należy do ludzi. nie da sie tak przynajmniej nie powinno sie tego robić

Offline

 

#3 2012-03-23 14:32:03

KrisB

Administrator

Zarejestrowany: 2012-03-15
Posty: 11
Punktów :   

Re: Prywatyzacja mórz i oceanów

Niektórzy ideologowie liberalizmu odpłynęli trochę od rzeczywistości Ja proponuję sprywatyzować powietrze (a konkretniej przestrzeń powietrzną)

Offline

 

#4 2012-03-23 22:44:11

<Słowianin>

Administrator

Zarejestrowany: 2012-03-16
Posty: 13
Punktów :   

Re: Prywatyzacja mórz i oceanów

Osobiście nie wyobrażam sobie jakby miało wyglądać sprywatyzowane morze, ale lasy czemu nie? Tylko musiało by być usankcjonowane prawnie to dobrze, żeby nie wyrżnięto połowy polskich lasów
I nie zgadzam się z Violetta445, że to należy do ludzi. To należy do państwa, a prywatyzacja dopiero doprowadza do tego, że człowiek ma to w swoich rękach

Offline

 

#5 2012-03-23 23:49:15

Jacek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-18
Posty: 4
Punktów :   

Re: Prywatyzacja mórz i oceanów

Tzn. dla jasności - Adam Smith to nie jest brytyjski publicysta, tylko nieżyjący od 222-ch lat ekonomista, którego imieniem jest nazwany jest think tank zrzeszający m.in. publicystów.

Natomiast co do samego tematu - w odniesieniu do mórz, lasów, oceanów, gór, i tak dalej - nie jest prawdą, że to należy do ludzi, nie jest też prawdą, że do ludzi nie należy, a przede wszystkim nie jest prawdą, że należy do państwa.

Żeby powiedzieć do kogo coś należy, trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie skąd się bierze własność. W normalnym kraju własność pochodzi z zawłaszczenia - przychodzę, rozbijam obóz na terenie A, i po x latach jest to moją własnością - o ile oczywiście, przed moim rozbiciem obozu, nie była to własność kogoś innego.

Czym innym jest zawłaszczanie, a czym innym jest zmiana właściciela - która może mieć dwie formy - prywatyzację (z państwowego na prywatne) oraz nacjonalizację (z prywatnego na państwowe). Oczywiście, prywatyzacji by nie było, gdyby państwo nie zaczęło odbierać własności poszczególnym osobom.

Czyje jest morze? Pytaniem nie jest, jak wyglądałoby morze sprywatyzowane, tylko raczej - czy znajdzie się ktokolwiek, kto chciałby je posiadać - i w jakim celu?

Jeśli znajdzie się taki ktoś, nie widzę absolutnie żadnych przeciwwskazań jeśli chodzi o przyznanie mu praw własności.

Jakieś argumenty przeciw?

Pozdrawiam:)

Offline

 

#6 2012-03-24 11:37:02

<Słowianin>

Administrator

Zarejestrowany: 2012-03-16
Posty: 13
Punktów :   

Re: Prywatyzacja mórz i oceanów

No przyznam, że ja też nie widzę argumentów przeciw temu, aby ktoś miał część morza. Tylko jedno pytanie mnie zastanawia (oczywiście państwo nie powinno się tym interesować) po co komu kawałek morza? Nie licząc kąpielisk

Offline

 

#7 2012-03-24 18:03:58

 Violetta445

Moderator

Zarejestrowany: 2012-03-18
Posty: 6
Punktów :   

Re: Prywatyzacja mórz i oceanów

dobra mnie chodziło o to ze morza i oceany należą do wszystkich i nie powinno być tak że człowiek na jachcie nie może sobie łowić ryb w wybranym miejscu bo ta część morza należy do kogoś tam. No to bez sensu w ogóle. A wy jak myślicie ?

Offline

 

#8 2012-03-26 21:10:17

Jacek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-18
Posty: 4
Punktów :   

Re: Prywatyzacja mórz i oceanów

Z morzem jest jak z drzewem - jeśli jest Twoje, to ja nie mogę z niego zbierać jabłek.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.joshgroban.pun.pl www.dziennikarze.pun.pl www.pokemonki2009online.pun.pl www.mkontakt.pun.pl www.rifp.pun.pl